لوله دریپردار توسن

لوله دریپردار

لوله دریپردار خدمتی بزرگ از شرکت توسن صنعت

لوله دریپردار توسن یکی از محصولات مهم شرکت توسن صنعت آپادانا در جهت مصرف هر چه بهتر آب در کشاورزی است. محدودیت منابع آب از نظر کمی و کیفی ایجاب می نماید که برنامه ریزی خاصی تحت عنوان استفاده بهینه از واحد آب مصرفی انجـام پـذیرد کـه این برنامه ریزی می تواند در قالب دور مناسب آبیـاری مخصوصـاً آبیـاری قطره ای و بارانی باشد.شرکت پلی اتیلن توسن صنعت باتوجه به اهمیت و حساسیت مصرف این لوله ها در حیات گیاهان نسبت به انتخاب بهترین و با کیفیت ترین نمونه تولید داخل اقدام نموده با بهترین کیفیت و مقدار آبدهی ۲و۴ لیتر کالای مطمئنی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

لوله های دریپردار شرکت توسن صنعت دارای طراحی انحصاری در مواد بکار رفته برای استفاده در هر نوع شرایط آب و هوایی میباشد .قطره چکان استفاده شده در این لوله با برامدگی در داخل باعث شده آب را از قسمت پر فشار لوله بگیرد  و به بیرون  هدایت کند و همین ویژیگی از رسوب گیری در  خروجی آب جلوگیری میکند ، تولید این قطعه با مواد دست اول و مواد مقاوم در برابر اشعه فرابنفش خورشید و خوردگی در برابر کودهای شیمیایی انجام میشود،فواصلی را که برای این قطره چکانها در نظر گرفته ایم از ۲۰ سانتی متر شروع شده و بنا به درخواست مشتری تا هر سایزی قادر به تولید آن می باشیم،

 

استفاده از لوله دریپردار توسن به دلیل آبدهی در نقطه ای متمرکز باعث میشود علفهای هرز اطراف محصولات رشد نکنند و در استفاده سموم و کودها بسیار موثرتر و خواهد بود، هدر رفت آب در این نوع روش آبدهی تقریبا صفر می باشد.

 

جالب است بدانید بکارگیری لوله های دریپردار در مقایسه با سایر روشهای معمول (از قبیل انواع تیپها، قطره چکانهای ساده، انواع قطره چکانهای روی خطی و……) هم از جنبه اقتصادی و هم طول عمر بالای ده سال، سیستم های بسیار با صرفه تری هستند.

نصب آسان و سریع این نوع لوله ها از مزایای دیگر آن می باشد .

کاربردهای لوله دریپردار

 

۱ – مناسب جهت آبیاری زمینهای ناهموار

۲ -میزان هدر رفت آب در این روش تقریبا صفر میباشد

۳ – جلوگیری از رویش علفهای هرز در اطراف محصولات کشاورزی

۴ – آبیاری بهینه درختان حساس مانند پسته و گردو انواع زراعت باغها وتاکستان ها استفاده در کشت های ردیفی – چغندر قند – سیب زمینی- گندم- ذرت

۵ – بکارگیری لوله های دریپردار در مقایسه با سایر روشهای معمول (از قبیل انواع تیپها، قطره چکانهای ساده، انواع قطره چکانهای روی خطی و……) هم از جنبه اقتصادی و هم طول عمر بالاتر سیستم بسیار با صرفه تر خواهد بود .

۶ – این قطر چکان دارای برامدگی در داخل میباشد که باعث شده آب را از قسمت پر فشار لوله بگیرد  و به بیرون  هدایت کند و همین ویژیگی از رسوب گیری در  خروجی آب جلوگیری میکند ، تولید این قطعه با مواد دست اول و مواد مقاوم در برابر اشعه فرابنفش خورشید و خوردگی در برابر کودهای شیمیایی انجام میشود

 

چرا در صنعت از لوله دریپردار استفاده می شود؟

امروزه با محدودیت های که در حوزه منابع آبی در کشور وجود دارد و با خشکسالی که در بعضی مناطق وجود دارد، موجب شده است تا بسیاری از کشاورزان برای آبیاری محصولات خود به آبیاری قطره ای و بارانی روی آورده اند. لوله دریپردار شرکت توسن صنعت با طراحی منحصر به فردی استفاده از این نوع لوله ها را در هر نوع شرایط آب و هوایی ممکن کرده است.

لوله دریپردار قابل انعطاف ترین لوله آبده با قابلیت جبران کنندگی فشار جهت آبیاری پوشش های گیاهی، کشت های متراکم و ردیفی و … هستند و قابلیت انعطاف مضاعف آن ها جهت نصب آسان و سریع شان می باشد. دو لایه بودن این لوله ها (لایه قهوه ای بر روی مشکی یا ارغوانی بر روی مشکی) باعث افزایش مقاومت آن ها نسبت مواد شیمیایی و پرتوهای فرابنفش شده است.
قطره چکان های جبران کننده فشار در کارخانه به فاصله ۳۰ تا ۶۰ سانتیمتری از یکدیگر در داخل لوله انعطاف پذیر کارگذاشته شده اند. دبی هر قطره چکان در فشار بین ۰٫۷ تا ۴٫۱bar بین ۲٫۳ یا ۳٫۵L/h می باشد. دیافراگم قطره چکان ها دارای یک رگولاتور فشار با خاصیت ارتجاعی است که در صورت گیر کردن آشغال در خروجی آن امکان خود شوینده بودن قطره چکان را فراهم می کند. شعاع خم لوله بایستی ۷٫۵ سانتیمتر باشد. ورودی قطره چکان بایستی با دیواره خط لوله در یک داستا باشد تا ورود آشغال به قطره چکان حداقل گردد. لوله دریپردار بگونه ای طراحی شده است که حتی در مسیرهای نا هموار و غیر مسطح و تغییرات فشار مانند یک رگلاتور عمل نموده و همواره میزان آبدهی در تمامی سطح لوله بصورت یکسان و یکنواخت تنظیم میباشد.

لوله دریپردار

بکارگیری لوله دریپردار در مقایسه با سایر روشهای معمول (از قبیل انواع تیپها، قطره چکانهای ساده، انواع قطره چکانهای روی خطی و……) هم از جنبه اقتصادی و هم طول عمر بالاتر سیستم بسیار با صرفه تر خواهد بود.
به دلیل اینکه این لوله ها در سطح زمین توزیع می گردد ، خواص آنتی یو وی آن نقش اصلی را در طول عمر و کیفیت این لوله ها بازی میکند.
ویژگی ها:
• ماده منحصر به فرد بکار رفته در این لوله باعث افزایش قابل توجه انعطاف پذیری آن شده است که امکان خم های کوچکتر و استفاده کمتر از زانوها را فراهم می کند.
• انتخاب دبی جریان و فاصله بین نازل ها، برای انواع کاربردهای غیر از چمن امکان انعطاف در طراحی را فراهم می کند.
• قابل اجرا با کلیه اتصالات فشاری
• جهت اجرا به صورت زیرسطحی بایستی از یک شیر هوا در خط آبرسان استفاده نمود.
• خاصیت جبران کنندگی فشار قطره چکان ها (در محدوده ۰٫۷ تا ۴٫۱bar) موجب ایجاد یک دبی ثابت در طول خط لوله و حصول اطمینان از یکنواختی دبی قطره چکان ها می شود.
• دو لایه بودن لوله (لایه قهوه ای بر روی مشکی) باعث افزایش مقاومت نسبت به مواد شیمیایی، رشد جلبک ها و پرتوهای فرابنفش خورشید می شود.
• نصب آسان و سریع اتصالات این نوع لوله ها از مزایای دیگر آن می باشد .

توسن ، راهکار آبیاری اثربخش

برای دریافت آخرین اطلاعات درباره محصولات توسن صنعت با ما در تماس باشید